Drupal 6.2

Následující návod Vás provede instalací CMS Drupal na serverech Inhosting.cz.

Stažení programu

Na adrese http://drupal.org/drupal-6.2 je k nalezení instalační balíček CMS Drupal. Na této stránce klikněte na odkaz "Download Drupal 6.2".

Rozbalení archivu

Na Vašem PC si připravte adresář do kterého stažený archiv rozbalte. Adresářová struktura by měla vypadat takto:

adresářová struktura

Instalace české lokalizace

Pro počeštění Drupala je nutné stáhnout balíček z http://drupal.org/project/cs pro verzi 6.x. Tento balíček rozpakujte přímo do připraveného adresáře s Drupalem.

Úprava souboru .htaccess

Nyní je nutné provést jednoduchou úpravu souboru .htaccess. Soubor se nachází v adresáři, do kterého jste rozbalil archiv s Drupalem. V souboru je nutné smazat řádek "DirectoryIndex index.php".

Přenesení na server

Pro přenos je možné použít Váš oblíbený FTP klient nebo například zabudovaný v Total Commanderu. Jako server/host vyplňte "ftp.vašedoména.cz". Uživatelské jméno je "název.vašedoména.cz" a heslo, které jste zadali při vytváření FTP účtu přes administraci. Celý rozbalený archiv zkopírujte do adresáře www na serveru. Pro provoz Drupala na jiné subdoméně vytvořte vedle adresáře www nový, do kterého zkopírujte archiv. Drupal potom bude přístupný přes http://název.vašedoména.cz.

Vytvoření MySQL databáze

V administraci v sekci Databáze vytvořte MySQL databázi s kódováním "utf8_czech_ci". Jako název zadejte například drupal_vašedoména_cz. Její přihlašovací údaje si poznamenejte.

Zapnutí čistých url

Pro využití čistých url v CMS Drupal je nutné provéct dodatečnou úpravu souboru .htaccess. Je nutné nahradit řádek "#RewriteBase /" za "RewriteBase /"
Tento řádek se nachází skoro na konci souboru.

Webová instalace

Nyní se pustíme k samotné instalaci CMS Drupal. Otevřete internetový prohlížeč na adrese http://vašedoména.cz nebo při provozu na subdoméně na http://název.vašedoména.cz.

Webová instalace - krok č.1

Výběr jazyka.

vyber_jazyka

Webová instalace - krok č.2

Nastavení DB.

nastaveni_db

Po vyplnění polí klikněte na "Pokročilé volby". Zde vyplňte jako adresu serveru "mysql".

pokrocile_volby

Webová instalace - krok č.3

Nastavení webu.

nastaveni_webu

Webová instalace - krok č.4

Instalace kompletní.

instalace_kompletni
Inhosting.cz (www.inhosting.cz) Copyright © 2024
Pylons POWERED